magazin
Tavaly májusban adtunk hírt róla, hogy a hazai független filmezés egyik meghatározó műhelye, a Közgáz Vizuális Brigád dokumentumfilmet tervez a…
továbbmagazin
Az Országalmát vagy a Feri és az édes életet jegyző KVB a Tilos Rádió történetét feldolgozó dokumentumfilmet készít a rádió 25. születésnapja…
továbbhír
Waliczky Tamás kilenc évesen készítette első animációját, az általános iskola végére egy tucat rajzfilm szerepelt a filmográfiájában. Mégis…
továbbmagazin
Pálos György a Közgáz Vizuális Brigád tagjaként kiemelkedő alakja a hazai független filmezésnek, alkotásai több korábbi szemlén is szerepeltek.…
továbbhír
A Szalontüdő és A süllyedő falu című alkotások rendezője, Szirmai Márton újabb rövid filmet forgatott le szeptember utolsó hétvégéjén. A Summertime …
továbbmagazin
Ezúton tájékoztatjuk a filmszerető és amúgy a világ dolgai iránt érdeklődő magyar szakmai és civil lakosságot, hogy az idei, immáron igen sokadik…
továbbmagazin
Idén is több lehetősége van azoknak, akik a nyáron filmes alkotótáborban szeretnének részt venni. Az évek óta hagyományosan megrendezett táborokban…
továbbhír
Pálos, Kőpor, Czabán, GyőriIdén még nem indul el a 80 millió forintos MMK-támogatásban részesített Nyári sztornó forgatása, tudtuk meg Pálos György…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié